НАГРАДЫ

Дадабаева Дилфуза Бахридиновна

Лейлек райондук маданият үйүнүн маданий иштерди уюштуруучусу.

Бердибекова Мастура

“Жаш кыял” музыкалык театрынын комуз сабагынын мугалими;

Сманов Жеңишбек

“Жаш кыял” музыкалык театрынын актер чеберчилик сабагынын мугалими

Сартбаева Гульчехра

“Жаш кыял” музыкалык театрынын художник-модельери.

Кадырназарова Назгуль Абдисаламовна

Кыргыз Республикасынын караштуу Дин иштери боюнча мамлекеттик комиссиясынын пресс-катчысы

Абдубачаев Рысбек

А.Малдыбаев атындагы кыргыз Улуттук опера жана балет театрынын артист-вокалисти

Саитова Айдай

Кыргыз мамлекеттик Т. Абдымомунов атындагы Улуттук академиялык драма театрынын көрүүчүлөр боюнча директордун орун басары

Жусуев Жаныбек

Кыргыз мамлекеттик Т. Абдымомунов атындагы Улуттук академиялык драма театрынын башкы электрик

Сарбаев Максат

Б.Кыдыкеева атындагы Кыргыз Мамлекеттик жаштар театрынын музыка бөлүм башчысы

Басылбекова Асель

Чуй облустук Ш.Термечиков атындагы театрынын артисти

Дыйканов Карим

А.Жайнаков атындагы Баткен облустук музыкалык драма театрынын артист–вокалисти

Султанова Гулнара

Ысык-Көл облустук К.Жантөшев атындагы музыкалык драма театрынын эсепчиси

Көчөрбаева Светкан

Ысык-Көл облустук К.Жантөшев атындагы музыкалык драма театрынын костюм цехинин башчысы

Масылбекова Таалайкүл

Кыргыз мамлекеттик Т. Абдымомунов атындагы Улуттук академиялык драма театрынын контролер

Эсеналиева Айнура

Б.Кыдыкеева атындагы Кыргыз Мамлекеттик жаштар театрынын артисти

Бектурсунов Ильяз

Каракол шаардык маданият үйүнүн өздүк көркөм чыгармачылык тобунун мүчөсү

Ишенбаева Назира

Н.Шамурзаев атындагы Ош облустук куурчак театрынын артисти

Идирисов Алтынбек

М. Рыскулов атындагы Нарын облустук академиялык музыкалуу драма театрынын артисти

Мырзалиев Таалайбек

М. Рыскулов атындагы Нарын облустук академиялык музыкалуу драма театрынын артисти

Тургунов Таалай

Кыргыз мамлекеттик Т. Абдымомунов атындагы Улуттук академиялык драма театрынын администратору

Кулубеков Азамат Илимбекович

оркестрдин дирижеру

Куланбаев Алмазбек Кашкарович

Куланбаев Алмазбек Кашкарович – оркестрдин артисти

Бутенко Денис Иванович

Бутенко Денис Иванович – оркестрдин артисти

Кулубаев Темирбек Кеңешбекович

Кулубаев Темирбек Кеңешбекович – оркестрдин артисти

Унуров Асылбек Сабыралиевич

Унуров Асылбек Сабыралиевич – оркестрдин артисти

Орунтаев Табылды Султанович

Орунтаев Табылды Султанович- “Кыргыз улуттук аспаптары” циклдык комиссиянын төрагасы

Бердиярова Кымызай Аликуловна

Бердиярова Кымызай Аликуловна - “Даткайым” апалар тобунун жетекчиси (Баткен облусу, Лейлек району);

Молдокулова Алтын Сарыевна

Молдокулова Алтын Сарыевна - “Алай ханышалары” апалар тобунун жетекчиси” (Ош облусу, Алай району);

Чаргынова Клара

Чаргынова Клара - “Нуска” апалар тобунун жетекчиси (Жалал-Абад облусу, Токтогул району)

Томотоева Зина Базарбаевна

Томотоева Зина Базарбаевна – “Казыбектин кыздары” апалар тобунун жетекчиси ( Нарын облусу, Ат-Башы району);

Калматова Сонунбүбү Абдрахмановна

Калматова Сонунбүбү Абдрахмановна – “Өзгөчөм” апалар тобунун жетекчиси (Бишкек шаары);

Бегалиева Үмүт Сабатбековна

Бегалиева Үмүт Сабатбековна – Бишкек шаарындагы №85 жалпы билим берүү орто мектебинин музыка сабагынын мугалими

Мамбеталиев Элдияр Шайкудинович

Мамбеталиев Элдияр Шайкудинович – “Көл бермети” элдик бийчилер тобунун режиссеру

Боронбаева Рузеля Талыпжановна

Боронбаева Рузеля Талыпжановна – “Көл бермети” элдик бийчилер тобунун репетитору